האתר מונגש לאנשים בעלי מוגבלויות. להצהרת נגישות >

מניעת סתימות ביוב

מי אשקלון רואה חשיבות רבה בשמירה על הסביבה. באשקלון מפעיל התאגיד מכון טיהור שפכים מודרני ומקים מכון טיהור בעיר נתיבות עבור נתיבות ויישובי הסביבה. אנא עיזרו לנו לשמור על סביבה נקייה.

השפכים נאספים על ידי "מי אשקלון" עוברים טיהור בפיקוח של משרד הגנת הסביבה והבריאות ולאחר טיהורם משמשים את את החקלאים באיזור אשקלון ונתיבות. אנו גאים להפוך את השפכים מבעייה סביבתית למקור מים לחקלאות.
שפכי הערים אשקלון ונתיבות מאפשרים השקייה חקלאית של מעל 2,000 דונמים ומאפשרים לתושבי הערים להנות מ"ריאות ירוקות" חקלאיות.


כיצד אנחנו התושבים יכולים לסייע בשמירה על איכות השפכים?


 

מוצקים למינהם

שערות, סמרטוטים, חומרים פלסטיים, מגבונים לחים, תחבושות, פדים וכדומה - גורמים לסתימות במערכות הובלת השפכים ומקשים על התחזוקה. אין לסלק מרכיבים אלה דרך הביוב.  

 

מי גשמים

מנוקזים במערכת ניקוז נפרדת ממערכת הביוב. מרזבים המחוברים למערכת הביוב גורמים לעומס יתר במערכת הולכת השפכים ובמכון הטיהור. אין לחבר מרזבים למערכת הביוב.  

 

חומרים כימיים שונים

חומרי ניקיון חזקים, צבעים מדללים, שאריות תרופות וכדומה, חומרים הרעילים לאוכלוסיית החיידקים "הטובים" המפרקים את החומר האורגני שבשפכים. יש להימנע משפיכת חומרים אלה לביוב.  

 

שמנים לסוגיהם

מגדילים את העומס על המכון ובנוסף שמן מינרלי שנשפך על הקרקע, עשוי לזהם את מי התהום. גם במשק הבית ניתן לאסוף שמנים אלו ולהשליכם לאשפה במקום למערכת הביוב.  

 

אבקות למכונות כביסה ומדיחי כלים

מכילות לעיתים ריכוזים גבוהים של:זרחן, בורון וכלורידים המזיקים לחקלאות ועלולים לזהם את מי התהום. מומלץ להשתמש באבקות המכילות ריכוזים נמוכים של חומרים אלה (אשר אינם תורמים ליעילות הניקיון) וכן להשתמש באבקות אלה במינון הנדרש בלבד,עודף אבקה אינו תורם לניקיון.    

 

נוהל טיפול בדליפת ביוב >


אנא דווחו אלינו למוקד 106
על כל מקרה בו נתקלתם בזרימת שפכים בשטח ציבורי


ביחד נשמור על סביבה נקייה.

 

 

 

 

שירות לתושב